Edukacja nienawiści! Wycieczka młodych Żydów do „nazistowskiej Polski”… ( Vatos_Locos )

@nujabes pewnie nie zdaję sobie sprawy, bo to przerasta moje pojmowanie, tłumaczę sobie rzeczy jakimi powinny być, zdaję sobie jednak sprawę, że to co nas otacza to wieloletni, kontrolowany chaos, nic na niego nie poradzę, w zasadzie zwykły człowiek jest wobec tego bezsilny. Dlatego wbrew interesom różnych ciemnych grup można w ludziach widzieć człowieka. Pewnie znam wielu Żydów, ale o tym nie wiem, bo mnie to nigdy nie interesowało.
Może gdybym wiedziała, to przyglądała bym się im jakoś inaczej? Nie wiem. O tym człowiek dowiaduje się osobiście. Jakie w nim uprzedzenia siedzą. W końcu to normalny mechanizm ewolucyjny.

Ciekawi mnie czy gdyby wytłumaczyć poszczególnym ludziom, w jakiś sposób do nich dotrzeć, jakimi przesądami, uprzedzeniami odziedziczonymi po doświadczeniach poprzednich pokoleń się kierują, czy to by coś dało, ale co ważniejsze nie mam pojęcia jak to przeprowadzić w świecie, gdzie cokolwiek powiesz dostaniesz łatkę jednej ze stron? I czy to nie utopia czasem. Chyba tak. Pobożne życzenia i mrzonki 🙁 i jak tu naprawiać świat?