The North Face podmienił zdjęcia w Wikipedii na swoje ( antkowa )

@ramirezvaca: to był Deuter Helium 32SL. Uszkodzenia nie były spowodowane przez to, że facet go nosił ani przez to że był czasem dopakowany do 8kg.
Główna komora w takich plecakach ma zawsze taki worek którym sie ją zamyka. Ten worek się oderwał od tylnej części plecaka. Wg mnie zawinił słaby szew jak i sam słaby worek – nici częściowo przecięły worek. Oderwał się jak zamykałem go w pokoju hotelowym a plecak nawet nie był pełny.
Druga wadą były już widoczne przetarcia w dolnych rogach plecaka. Przez dwa tygodnie chodziłem w nich po górach kładąc go na ziemi.
Jak miałem kilka plecaków tak nigdy nie udało mi sie zepsuć żadnego 🙂 – nigdy na nich nie siedziałem ani nie traktowałem ich źle.
Sklep w UK zwrócił kasę bez problemów.

Oglądałem Ospreye i czytałem komentarze i też mają przetarcia po krótkim czasie. No cóż – super lite to nie wytrzymałość.

Kupiłem Lowe Alpine Cholatse 35 ale nie jest taki super. Jest trochę ciężki, plecy i paski mają grubą gąbkę. Jest OK. Przynajmniej wytrzyma więcej niż ja :). Nie miałem czasu na szukanie innych.