„Wszyscy zasługują na szacunek”. Przemówienie Kingi Dudy – Polsat News ( polsatnews_pl )

@azz5:

Nikt nie ma na czole wypisane że jest homo, więc nie ma tak na prawdę zbyt wielu możliwości żeby takie osoby były gdziekolwiek szkalowane.

kompletnie nie rozumiesz problemu. problem nie sprowadza się do ruchów frykcyjnych i „he he he R U C H A N I A” jak Ci się zdaje (btw. ile Ty masz lat, że tak płytko to komentujesz?)

problemem ludzi LGBTQ* w Polsce jest:
– brak dziedziczenia rent i emerytur
– niemożność wzięcia razem kredytu hipotecznego
– niemożliwość wspólnego rozliczania się (PIT)
– niemożność zasięgnięcia informacji o zdrowie partnerki/partnera w szpitalu
– obarczenie wysokimi kosztami kwestii związanych z dziedziczeniem (bo wg przepisów to obce osoby są)

i tak dalej. po kaktusa się wypowiadasz, jeśli nie znasz problemów tego środowiska?

w dodatku w Polsce akty agresji (fizycznej) jak i wyrzucania takich osób z domu (jak się rodzina dowie) to jest spory problem. obecnie chyba jesteśmy liderem w UE jeśli chodzi o liczbę incydentów związanych z przemocą fizyczną wobec takich ludzi. nie, nie ma „paradach” – ale czy nie mogą mieć swoich klubów? i pod tymi klubami można te osoby bić?

Warto było?

o wolność mniejszych, słabszych i tych, którzy są gnębieni ZAWSZE warto walczyć. ja jestem hetero. ale rodzice mnie wychowali tak, żeby bronić słabszych. i zawsze tak robiłem. w szkole również broniłem tych, którzy byli gnębieni. czasami za to dostawało się i mnie. ale ja nigdy nie będę jak Ci co potem się tłumaczą że „nie widzieli w tym nic złego”, albo „takie mieli rozkazy”. ja będę miał zawsze czyste sumienie.

a co najciekawsze – mimo tego, że mi już dawno nie po drodze, to ja wiem że to ja jestem bliżej nauk Jezusa niż wielu Polaków-Katolików.